Аналіз трансформаторної олії на сучасному обладнанні у найкоротші терміни у Дніпрі!

067-715-30-13 / 050-190-92-19

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВРОБІТНИЦТВА!

Введіть свої дані, і ми з Вами зв'яжемося

протягом 15 хвилин!

ВИКОНАЄМО

    Повний хімічний аналіз трансформаторної олії (ІПФХА)

    Скорочений хімічний аналіз трансформаторного масла

    Хромотографічний аналіз трансформаторної олії (ХАРГ)

    Випробування трансформаторної олії на пробивну напругу (пробою)

    Аналіз олії на вміст антиокислювальної присадки (АСАП)

    Скорочений аналіз трансформаторного масла включає наступні показники якості:
    - зовнішній вигляд, колір;
    - наявність механічних домішок та вільної води (візуально);
    - пробивна напруга;
    - кислотне число;
    - температура спалаху;

    реакція водної витяжки.
    Повний аналіз трансформаторної олії крім випробувань, що входять до обсягу скороченого аналізу, включає наступні показники:
    - тангенс кута діелектричних втрат при 90 ° С;
    - кількісний вміст механічних домішок;
    - кількісний вміст води;
    - газозміст;
    - наявність розчиненого шламу (потенційного осаду);
    Хроматографічний аналіз розчинених в маслі газів призначений для виявлення пошкоджень і дефектів окремих конструктивних вузлів і всієї твердої ізоляції електрообладнання, але практично не інформує про якість та стан самої олії.
    Хроматографічний аналіз трансформаторної олії дозволяє стежити за розвитком процесів у трансформаторі, передбачати пошкодження, які не виявляються традиційними способами, характеризувати пошкодження та орієнтуватися щодо їх місця.
    Аналіз олії на вміст антиокислювальної присадки (АСАП). При контакті трансформаторної олії з киснем, а також під впливом температури, електричного поля та твердих ізоляційних матеріалів, у маслі утворюються продукти окиснення, що погіршують його електроізоляційні властивості. Тому оцінка стабільності проти окислення одна із основних експлуатаційних показників трансформаторних масел. Для запобігання процесів окиснення в олії використовують антиокислювальну присадку іонол у кількості 0,2-0,7% від загального обсягу олії, а в процесі експлуатації контролюють вміст присадки.
  • Правила відбору проб олії.
  • Для відбору проб трансформаторної олії використовується посуд із прозорого скла ємністю 0,5-1 л. (Нам достатньо 0,5 л.) Тара повинна бути чиста і висушена всередині. Забір зразків мастила проводиться при нормальній роботі електричних апаратів або відразу після їх відключення. Виконання цих умов необхідне щодо кількості вологи, і навіть інших показників, що залежить від її наявності у маслі. У загальному випадку відбір зразка олії повинен здійснюватися з нижньої частини маслонаповненого обладнання. Для цього необхідно виконати такі дії:
    1. протерти масловідбірний кран;

    2. спустити олію для промивання отвору крана;

    3. злити 2-10 л брудної олії та конденсату, виключаючи її контакт із землею;

    4. два рази промити пробовідбірний посуд маслом, що відбирається;

    5. наповнити посуд на 95-98% за обсягом без утворення бульбашок повітря та наявності нерозчиненої обложеної води;


    6. щільно закрити посуд пробкою, попередньо промитою цим же маслом. При цьому слід виключити будь-який контакт зразка з повітрям.
    7. Після взяття проб на добірний посуд клеїться ярлик із зазначенням дати, назви підстанції, параметрів трансформатора або іншого електричного апарату, з якого була взята проба.


    Важливо: Доставка проб до лабораторії повинна здійснюватися пізніше 7 днів із моменту їх відбору. При більш тривалому зберіганні можлива зміна зразків та отримання неправильного результату дослідження.

Дозвільні документи:

© copyright 2023